Ülkemiz için Tarım Yapıyoruz

Günümüzde inşaat sektörünün önemi yadsınamaz. Hatta ülkemizin büyük ekonomik hedeflerine ulaşması adına kilit sektör olduğunu söylemek bile mümkün. Terminal Yapı Şirketler Grubu olarak, böylesine stratejik bir sektörde faaliyet göstermenin bilinciyle hareket ediyoruz.

Terminal Yapı Şirketler Grubu olarak, ana faaliyet alanımız inşaat sektörünün yanında, ülkemiz için bir başka stratejik öneme sahip tarım sektöründe de önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu sektördeki yatırımlarımızı maddi beklentilerle değil sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürüyoruz. Borlu Tarım İşletmeleri A.Ş. çatısı altında yürüttüğümüz çalışmalarla, ülkemizin bir tarım ülkesi olmaya devam etmesine katkıda bulunmak istiyoruz.

Bu itibarla, buğday'ın yanı sıra zeytin, lavanta ve ceviz üretimi konusunda yaptığımız çalışmaları büyük bir ciddiyetle sürdürmeye devam edeceğiz. Tarımını gerçekleştireceğimiz tüm bu ürünleri, belirli bir amaca hizmet etmek üzere, ince eleyip sık dokuyarak seçtiğimizi belirtmek isteriz.

Örneğin daha sağlıklı beslenen bir nesil için genetiği 10.000 yıldır değişmemiş Siyez Buğdayı'nı bu topraklarda yeniden yetiştirmeyi başarmış bulunmaktayız. Ağacının salgıladığı sülfür gazı sayesinde atmosferin ozon tabakasının tamirinde çok önemli bir rol oynayan mucizevi besin cevizin tarımını büyük bir özen ile yapıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımızın tek bir amacı var; o da çocuklarımızın sağlık içerisinde, temiz ve bozulmamış bir dünyada yaşamalarını sağlamak.

Devletimizin ilgili kuruluşlarının bu alanda yaptığımız çalışmalar için Grubumuza verdiği destek sayesinde ulaştığımız başarılı sonuçları daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız ise tam.