GURURLUYUZ
Terminal Yapı Şirketler Grubu, Türkiye ve dünya ekonomisinin lokomotifi inşaat sektöründe 50 yıllık bir tecrübenin adı. Bu süre zarfında, hem yurt içi hem de yurt dışında, gerçekleştirdiğimiz yüzlerce proje aracılığı ile ülkemiz için oluşturduğumuz katma değerin haklı gururunu yaşamaktayız. Bu uzun yıllar boyunca, tamamını zamanında teslim ettiğimiz projelerin toplam değeri 3 milyar doları, sağladığımız istihdam ise on binlerce kişiyi geçmiş bulunuyor. Bununla birlikte, ülkemizin büyük hedefleri adına, daha katedilecek çok yolumuz olduğunun bilincindeyiz. Bu itibarla, Grup olarak, aynı disiplin ve konsantrasyonla çalışıp ülkemiz ekonomisine elimizden gelen azami katkıyı sağlamaya devam edeceğimizi özellikle ifade etmek isterim.

GÜCÜMÜZ İNSAN KAYNAĞIMIZ
Bütün bu başarılarımızdaki en büyük pay, kesinlikle çalışanlarımıza ait. Özellikle, faaliyet gösterdiğimiz ana alan olan inşaat sektöründe, takım oyunu oynayabilen güvendiğiniz bir insan kaynağınız varsa sırtınız yere gelmez. Aksi halde ise bırakın başarılı olmayı, ayakta durmak bile mümkün olmaz. Güvenilir bir takım kurmak için ilk şart, güvenilir olmaktır. Terminal Yapı Şirketler Grubu, çalıştığı çevreden, takım arkadaşlarından memnun, alın terinin karşılığını hak ettiği şekilde alan ve bu nedenlerle şirketine güven duyan mutlu çalışanları sayesinde bugüne geldi. Yarın da, tüm gücümüzü omuz omuza çalıştığımız ekip arkadaşlarımızdan almaya, bu sayede dimdik ayakta durmaya ve yeni hedeflere koşmaya devam edeceğiz.

DOĞAYA SAYGI ÜLKÜMÜZ
İşimizi layıkıyla, yani tüm kural, kanun ve nizamlara uygun olarak yapmaya özen göstermekteyiz. Doğanın korunması ise bizim için tüm bu kuralların üzerindedir. Terminal Yapı Şirketler Grubu olarak, doğanın atalarımızdan miras değil gelecek kuşaklara bozulmadan aktarılması gereken bir emanet olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bu bağlamda, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde yönetmeliklere ek olarak kendi önlemlerimizi de sistematik olarak almaktayız. Grubumuzda görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın da, işin kuralları gereği olarak değil, gönülden bu konuya hassasiyet göstermelerini görmek beni ayrıca gururlandırıyor.

SAĞLIKLI BİR NESİLE İHTİYACIMIZ VAR
Ayrıca Terminal Grup olarak, hiç bir maddi karşılık beklemeden, gerçekleştirdiğimiz birkaç tarım projesi bulunuyor. Bunların en önemlisi ise genetiği değiştirilmemiş buğday üretimi için yaptığımız çalışmalar. Günümüzde melezlenmiş tohumlardan elde edilen buğdayların maalesef toplum sağlığını ciddi olarak tehdit ettiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, daha sağlıklı bir üretim için birçok ziraat fakültesi ve tohum bankasıyla yaptığımız çalışmalar sonrasında, genetiği yüzyıllar öncesi ile aynı olan buğdayı yetiştirmeyi başardık. Şimdi tek amacımız bu üretimi ülkemizin tüm buğday ekim alanlarına yayılmasını sağlamak.

Çünkü, yarınlarımız için genç, kendini genç hisseden ve sağlıklı bir nesile ihtiyacımız var.

Sevgi ve saygılarımla,

Mehmet Alp Delimollaoğlu
Terminal Yapı Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı